MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
W BOLESŁAWCU

|
Super User


KLAUZULA INFORMACYJNA
w sprawie polityki przetwarzania danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 oraz 14 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/56/WE (dalej jako „RODO”) stosowanego od 25 maja 2018 r. informujemy Państwa o sposobie i celu, w jakim przetwarzamy Państwa dane osobowe (dalej jako „dane”) a także o przysługujących Państwu prawach związanych z ochroną danych.

1) administratorem Państwa danych osobowych jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu z siedzibą w Bolesławcu, ul. Cicha 7.

2) kontakt z inspektorem ochrony danych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bolesławcu jest możliwy pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz pod numerem telefonu              75 645 78 13.

3) Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolesławcu na podstawie :
- art. 6 ust. 1 lit. c, d, e,   RODO w celu wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, ochrony Państwa żywotnych interesów lub innych osób.

4) odbiorcą Państwa danych osobowych mogą być podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa, między innymi Policja, Prokuratura, Sąd, Szpital oraz inne jednostki pomocy społecznej.

5) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, nie dłuższy jednak niż 10 lat.

6) posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano    na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

7) mają Państwo prawo wniesienia skargi do GIODO gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy   RODO.  

8) podanie przez Państwa danych osobowych jest wymogiem ustawowym. Jesteście Państwo zobowiązani do ich podania a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości załatwienia sprawy przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu

Kategoria: